Atrakcje

PROPONOWANE WYCIECZKI -  KLIKNIJ TUTAJ

 


Jezioro Białe to najpopularniejszy akwen Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego z pięknymi plażami, posiadające wodę pierwszej klasy czystości. 

Jezioro znajduje się w sąsiedztwie cudownej krainy jezior, bagien, torfowisk, lasów łęgowych z ogromnym bogactwem fauny i flory, do których można dojechać szlakiem rowerowym wzdłuż rzeki Bug. Pojezierze wraz ze znajdującymi się na jego obszarze: Poleskim Parkiem Narodowym, Poleskim Parkiem Krajobrazowym oraz Sobiborskim Parkiem Krajobrazowym zaliczone zostały do obszarów przyrodniczych o znaczeniu międzynarodowym. 

Bogactwo jezior i lasów cieszy się uznaniem wielu wczasowiczów  doceniających świeże powietrze, aktywny wypoczynek, plażowanie, grzybobranie czy wędkarstwo. Zachęcamy do aktywnego wypoczynku. W okolicy można wypożyczyć rowery, kajaki czy rowery wodne i skorzystać z pięknego otoczenia Jeziora Białego. Możemy zorganizować  paintballową bitwę, lot paralotnią oraz jazdę konną w stadninie koni. Pomożemy zorganizować spływ kajakowy rzeką Bug i wycieczki z przewodnikiem. Zachęcamy do jednodniowej wycieczki do Lwowa.

Oprócz bogactw naturalnych na atrakcyjność Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego  mają wpływ dobrze zachowane obiekty architektoniczne związane z wielowiekową tradycją, świadczące o różnorodności kulturowej i etnicznej regionu. Sercem pojezierza i najciekawszym miejscem, które trzeba odwiedzić jest Włodawa. W samej Włodawie mamy klika bardzo interesujących zabytków do zwiedzania. Bardzo łatwo je obejrzeć spacerując po mieście „Szlakiem Trzech Kultur”, który prowadzi nas po kolejnych obiektach takich jak zespół synagogalny, czworobok, cerkiew i na końcu kościół parafialny.

Zapraszamy do skorzystania z wiedzy naszej Pani Manager, która ma doświadczenie w pracy jako Informator Turystyczny i z chęcią przygotuje Państwu indywidualne propozycje wycieczek po okolicy korzystając z autorskich tras wycieczkowych.

  • Trasa dworska z przerwą w wiejskim SPA (Romanów, Horodyszcze, Jabłoń, Hołowno, Sosnowica, Adampol) – wspaniała i niezwykle ciekawa trasa prezentująca okoliczne dwory i pałace z przerwą w wyjątkowej wiosce tematycznej – Krainie Rumianku w wiejskim SPA.
  • Trasa Zachodnia (Sosnowica, Hola, Horostyta, Adampol) – w bliskiej odległości możemy zobaczyć dwa piękne pałace i dwie urokliwe drewniane cerkwie a także skansen w Holi).
  • Trasa Nadbużańska Północna (Włodawa, Różanka, Hanna, Jabłeczna, Kodeń, Kostomłoty, Kolonia Zastawek) – bardzo ciekawa kulturowo trasa, możemy odwiedzić tutaj cudowny obraz Matki Boskiej w Kodniu, jedyny w Polsce prawosławny zakon w Jabłecznej i mizar tatarski w Zastawku).
  • Trasa Nadbużańska Południowa (Orchówek, Sobibór, Kosyń, Wola Uhruska, Uhrusk, Hańsk) – na tej trasie możemy zobaczyć piękny barokowy kościół w Orchówku, Muzeum Byłego Hitlerowskiego Obozu Zagłady w Sobiborze a także kilka urokliwych wsi pogranicza.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij