Atrakcje

 


Jezioro Białe w Okunince to najpopularniejszy akwen Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego z pięknymi plażami, posiadające wodę pierwszej klasy czystości. 

Jezioro znajduje się w sąsiedztwie cudownej krainy jezior, bagien, torfowisk, lasów łęgowych z ogromnym bogactwem fauny i flory, do których można dojechać szlakiem rowerowym wzdłuż rzeki Bug. Pojezierze wraz ze znajdującymi się na jego obszarze: Poleskim Parkiem Narodowym, Poleskim Parkiem Krajobrazowym oraz Sobiborskim Parkiem Krajobrazowym zaliczone zostały do obszarów przyrodniczych o znaczeniu międzynarodowym. 

Bogactwo jezior i lasów cieszy się uznaniem wielu wczasowiczów  doceniających świeże powietrze, aktywny wypoczynek, plażowanie, grzybobranie czy wędkarstwo. Zachęcamy do aktywnego wypoczynku. W okolicy można wypożyczyć rowery, kajaki; czy rowery wodne i skorzystać z pięknego otoczenia Jeziora Białego. Możemy zorganizować  paintballową bitwę oraz jazdę konną w stadninie koni. Pomożemy zorganizować spływ kajakowy rzeką Bug lub Włodawką.

 *  Zachęcamy do odwiedzenia Włodawy Miasta Trzech Kultur. Zabytkowy kościół św. Ludwika z możliwością zwiedzania, czynna cerkiew, czy synagoga, w której znajduje się muzeum.

 *  Idealnie sprawdzą się wycieczki rowerowe; a w szczególności NOWA ścieżka Green Velo; która pozwala na odkrycie wschodniego szlaku rowerowego.

 *  Wieża widokowa w Orchówku  znajdująca się w kościele; a także starorzecze Bugu tzn. "kiszarnia" to idealne miejsce na odpoczynek po rowerowym szaleństwie.

 *  Poleski Park Narodowy z siedziba w Urszulinie to wyjątkowy kompleks ścieżek dydaktycznych dla dzieci i dorosłych z klimatycznymi kładkami; które sprzyjają do obserwacji naturalnego piękna tego Parku.

 * Podziemia Kredowe w Chełmie - to unikatowy labirynt podziemnych korytarzy wykutych w skale kredowej; której złoża zalegają obficie pod powierzchnią miasta.

 * Sobibór - historyczne miejsce wśród lasów; gdzie znajdował się nazistowski obóz zagłady wraz z nowoczesnym muzeum otworzonym w 2021r. 

 * Różanka - ruiny folwarku Zamoyskich otoczone parkiem wraz z wyjątkowym zejściem do nieuregulowanej rzeki Bug.

wiele innym miejscowości z sielskim urokiem .... Adampol; Jabłeczna; Kodeń.

Zachęcamy do odwiedzenia Punktu Informacji Turystycznej; bądź skorzystania z biuletynów w hotelowej  recepcji

Chwytajcie wspomnienia

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij